FK Veľký Cetín

 - Štatutári -

Prezident: Ing. Danóci Róbert

Tajomník: Brath Vladimir                                             

Vedúci mužstva: Emilia Tetulová

Hospodár: Pavel Solnica

Pokladník: Szabó Norbert

Ostatní členovia vedenia: František Szusztor, Peter Pasčák

Liga benjamínkov

Liga benjamínkov rozbehla svoj tretí ročník, hrá sa už aj v šalianskom regióne

ziaci 1

Liga mladších žiakov začala v posledný augustový víkend svoju tretiu kapitolu. V novej sezóne expandovala aj do šalianskeho regiónu, nové na mape sú však aj iné obce.
V súťaži môžu štartovať hráči narodení po 1. januári 2003. Pre tých, čo nie sú celkom v obraze, pripomíname, že sa hrá na šírku ihriska v počte 6+1. Ligu benjamínkov organizuje redakcia MY Nitrianskych novín v spolupráci s Oblastným futbalovým zväzom (ObFZ) v Nitre a po prvých dvoch edíciách sa stretla prevažne so slovami chvály. Konečné výsledky všetkých stretnutí v jednotlivých kolách si môžete prečítať v každom pondelňajšom vydaní týždenníka MY Nitrianske noviny.

Na nábor prišlo tridsať detí
V nitriansko-zlatomoravskej oblasti pribudol napríklad Veľký Cetín. „Budeme radi, keď aspoň polovica detí vyrastie na dobrých futbalistov. Je veľmi dobré vychovávať malých futbalistov. Rozdelenie na žiakov a benjamínku je správne, tým menším deťom by sa ťažko hralo na celé ihrisko,“ túžobne vraví tréner miestnej benjamínky Matej Fábry. Práve vo Veľkom Cetíne mali s naplnením kádra azda tie najpríjemnejšie starosti. „Hneď po vyhlásení náboru prišlo na ihrisko tridsať detí a museli sme ich rozdeliť. Teraz máme osemnásťčlenný mančaft, zložený výlučne z domácich chlapcov,“ neskrýva nadšenie začínajúci kormidelník.

ziaci 2 ziaci 3 ziaci 4

SKUPINA B: Chrenová B, Lapáš, Čechynce, Golianovo, Klasov, Veľký Cetín, Vinodol, Čeľadice, D. Obdokovce, Nevidzany, T. Mlyňany.

Čítať ďalej...

Z histórie FK

 Prvé dedinské futbalové družstvo vzniklo v roku 1933. Už od roku 1935 obec disponuje športovým ihriskom. Prvý futbalový zápas odohrali proti sebe družstvá Cetína a Branču. Zápas skončil víťazstvom Cetína s výsledkom 2:1. Góly strelili Imrich Presinszky a Jozef Jarosek. Ostatnými členmi družstva boli Ján Balogh, Jozef Presinszky, Blažej Kmetyó,Štefan Szládecsek, Michal Varga, Michal Hupka, Gejza Kmetyo, Onrej Presinszky a Ľudovít Csulák - vtedajšízamestnanec o-becného úradu.

Čítať ďalej...